تمرین ها و نقاشی آوین جون

اگر از همان ابتدای کودکی نقاشی و تصاویری که کودکان ترسیم می کنند مورد تشویق قرار گیرد ، احساس خوبی خواهند داشت و در جهت ارتقای تصاویر کشیده شده تلاش بهتری خواهند کرد .

خانواده هایی که کودکشان به نقاشی علاقه دارند ، بهتر است محیط خانه را پذیرای هنر کودکانه آنها کنند . مثل من که در و دیواری برام نمونده هیچ ، هنر نقاشی وروجک به دست و پا و صورت وحتی به مبلها و بالشتش هم کشیده شده .

برای جلو گیری از خرابکاری بیشتر یه طرف از دیوار اتاقشو به ارتفاع یک متر کاغذ سفید چسبوندم تا هر کاری دلش  خواست انجام بده آخه آوین نقاشی کردن رو خیلی دوست داره ( خصوصا با آبرنگ ) اوایل می نشستم کنارش و بهش می گفتم اینو بکش ، اینجوری بکش و ....

چند وقتی گذاشتم به حال خود باشه . یه روز که نقاشی می کشید ، دیدم با ذوق وشوق اومده و میگه : "مامان اعظم ، ببین من یه موش کشیدم" گفتم ببینم . دیدم قربونش برم ، از رنگهای مختلف روی همدیگه استفاده کرد و یه چیزی که از نگاه خودش شبیه موش بود کشیده . همینطور یه چیز دیگه ای نشونم داد و گفت " به نظرت این چیه؟؟؟؟؟؟؟؟" گفتم شما بگو !! گفت "این یه خربزه هست" که راست میگفت  شبیه خربزه قاچ شده بود . از اون موقع به بعد سعی میکنم موقع نقاشی کمتر دخالت داشته باشم و بیشتر تشویقش می کنم .

مثلث ، مربع ، دایره ، خونه ، آدمک و رنگین کمان و... هم از خیلی وقت پیش می تونه بکشه .

دخترم دیگه میتونه خیلی راحت از 1 تا 20 بشماره و همین طور از 1 تا 10 انگلیسی و الفبای انگلیسی رو هم خوب میخونه . از کار با کامپیوتر چی بگم که پاشو کرده تو کفش باباش و واسه خودش یه پا مهندسه . برای اینکه چشماش اذیت نشه زیاد بهش اجازه نمیدم که بشینه پای کامپیوتر به خاطر همین وقتی اجازه میخواد  بهش میگم : "کامپیوتر روشن نمیشه " فوری میگه : " بیا مامان بهت بگم چه جوری روشن میشه " .

میگم اخه چقد بلایی دختر؟؟؟؟؟؟؟؟ میگه "خب مامان ببین من تمرینهامو باید انجام بدم" .

 

این هم عکسهای به قول خودش انجام تمرینات نقاشی کانون .

تمرین اشکال 

 

قاچ خربزه

نقاشی موش 

/ 9 نظر / 48 بازدید
عسل بانو

سلام مامان آوین هم اسم دخترت قشنگه هم ذوقت که براش وبلاگ می نویسی زنده باشی و سلامت[گل]

عسل بانو

سلام مرسی بابت لینک و با افتخار لینکت می کنم

محيا كوچولو

آفرين به آوين جون هنرمندم[دست][دست][دست][دست][دست]

مامان آرشیدا کوچولو

مامانی اگه اجازه بدید یکی از عکس هایی که نی نی تون خندیده رو برام بفرستید یا آدرس بدید برمیدارم که بزنم وب آرشیدا

زهره مامان آریان جون

خوب مامانی وقتی بلد نیستی کامپیوتر رو روشن کنی برو کنار بذار اوین جونم که خودش بلده روشن کنه.وایسا یه گوشه و ازش یاد بگیر[زبان] ماشالله چه زبونی داره خوشکل خانوم

مامان سید کوچولو

خربزه که مشخصه. موش هم که هم ژا داره و هم دم....افرین به اوین جون ومامانش

مامان سید کوچولو

خربزه که مشخصه. موش هم که هم ژا داره و هم دم....افرین به اوین جون ومامانش

سحر هنرور

سلام ببخشید میشه بگید چطوری حجم عکس هارو کم میکنید