آوين مشعل چی
سرخی عشق در زلالی آب 
قالب وبلاگ

اگر از همان ابتدای کودکی نقاشی و تصاویری که کودکان ترسیم می کنند مورد تشویق قرار گیرد ، احساس خوبی خواهند داشت و در جهت ارتقای تصاویر کشیده شده تلاش بهتری خواهند کرد .

خانواده هایی که کودکشان به نقاشی علاقه دارند ، بهتر است محیط خانه را پذیرای هنر کودکانه آنها کنند . مثل من که در و دیواری برام نمونده هیچ ، هنر نقاشی وروجک به دست و پا و صورت وحتی به مبلها و بالشتش هم کشیده شده .

برای جلو گیری از خرابکاری بیشتر یه طرف از دیوار اتاقشو به ارتفاع یک متر کاغذ سفید چسبوندم تا هر کاری دلش  خواست انجام بده آخه آوین نقاشی کردن رو خیلی دوست داره ( خصوصا با آبرنگ ) اوایل می نشستم کنارش و بهش می گفتم اینو بکش ، اینجوری بکش و ....

چند وقتی گذاشتم به حال خود باشه . یه روز که نقاشی می کشید ، دیدم با ذوق وشوق اومده و میگه : "مامان اعظم ، ببین من یه موش کشیدم" گفتم ببینم . دیدم قربونش برم ، از رنگهای مختلف روی همدیگه استفاده کرد و یه چیزی که از نگاه خودش شبیه موش بود کشیده . همینطور یه چیز دیگه ای نشونم داد و گفت " به نظرت این چیه؟؟؟؟؟؟؟؟" گفتم شما بگو !! گفت "این یه خربزه هست" که راست میگفت  شبیه خربزه قاچ شده بود . از اون موقع به بعد سعی میکنم موقع نقاشی کمتر دخالت داشته باشم و بیشتر تشویقش می کنم .

مثلث ، مربع ، دایره ، خونه ، آدمک و رنگین کمان و... هم از خیلی وقت پیش می تونه بکشه .

دخترم دیگه میتونه خیلی راحت از 1 تا 20 بشماره و همین طور از 1 تا 10 انگلیسی و الفبای انگلیسی رو هم خوب میخونه . از کار با کامپیوتر چی بگم که پاشو کرده تو کفش باباش و واسه خودش یه پا مهندسه . برای اینکه چشماش اذیت نشه زیاد بهش اجازه نمیدم که بشینه پای کامپیوتر به خاطر همین وقتی اجازه میخواد  بهش میگم : "کامپیوتر روشن نمیشه " فوری میگه : " بیا مامان بهت بگم چه جوری روشن میشه " .

میگم اخه چقد بلایی دختر؟؟؟؟؟؟؟؟ میگه "خب مامان ببین من تمرینهامو باید انجام بدم" .

 

این هم عکسهای به قول خودش انجام تمرینات نقاشی کانون .

تمرین اشکال 

 

قاچ خربزه

نقاشی موش 

[ یکشنبه ۱٤ اسفند ۱۳٩٠ ] [ ۱۱:٢٥ ‎ق.ظ ] [ اعظم مامان آوین ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آوین ما در روز 26 شهریور ماه 1387 در بیمارستان نبوی شهر دزفول بدنیا اومد آوین در زبان اوستا به معنای زلال مثل آب و در زبان کردی به معنای عشق آمده است
نويسندگان
صفحات اختصاصی
موضوعات وب
امکانات وب